Gracze powinni zacząć powoli szykować miejsce na półkach i dyskach, aby przywitać gry wychodzące jesienią. Wygląda na to, że rok 2022 nie tylko rozpoczął się z wielkim przytupem, ale również dobiegnie końca w towarzystwie wirtualnych fajerwerków.

Premiery gier na PC jesienią 2022 roku

Do tej pory wyszło już kilka porywających tytułów AAA oraz mniejszych produkcji. Nie obyło się również bez potknięć i mniej udanych gier. Mimo to gracze nie mogli narzekać na brak wrażeń, a to przecież jeszcze nie jest koniec. Chociaż gamerów czeka krótka przerwa, podczas której stosunkowo niewiele będzie się działo, to warto zbierać siły na jesień! Poniżej znajduje się lista najbardziej obiecujących gier na PC, w których przygoda dopiero się rozpocznie.

Forspoken (11 października 2022 roku)

Studio Square Enix postanowiło w końcu rzucić się na głęboką wodę i stworzyć next-genowy tytuł. Ogromną zaletą tytułu będzie niezrównana grafika i zachwycające efekty, których doświadczyć można szczególnie podczas walk. Stwory, widoki, animacje oraz dbałość o detale urzekają i już dla tych doznań warto sięgnąć po tytuł. Można mieć jedynie nadzieję, że Forspoken połączy widowiskowe efekty z dobrą fabułą.

Scorn (październik 2022 roku)

Pierwszoosobowa strzelanka w klimatach horroru. Chociaż o samej fabule jeszcze niewiele wiadomo, to same trailery budzą niepokój i dziwną ekscytację. Oryginalne lokacje pełne są kości, krwi, żywej tkanki oraz zaskakujących rzeźb i ozdób. Całość wygląda na coś zupełnie oryginalnego, a zastanawiająca jest również fabuła, której główny bohater nie wydaje się w pełni człowiekiem.

Hogwarts Legacy (grudzień 2022 roku)

Harry Potter ma już swoje lata, a mimo to nie wyszła jeszcze żadna gra, która warta byłaby szczególnej uwagi. Wygląda na to, że sytuacja ulegnie zmianie w okolicy Świąt Bożego Narodzenia. To właśnie wtedy ma pojawić się Dziedzictwo Hogwartu, które zabierze gracza w świat pełen magii, choć znaczna część akcji toczyć będzie się we wspaniałym zamku, który doskonale znany jest wszystkim fanom serii. Trzecioosobowa gra RPG w uniwersum Harry’ego Pottera z otwartym światem zapowiada się naprawdę rewelacyjnie. Rozczarowanie może budzić jedynie fakt, że akcja toczyć się będzie kilka wieków przed wydarzeniami z książek, przez co nie spotka się ulubionych bohaterów. Jednocześnie będzie to okazja do stworzenia niepowtarzalnej historii pełnej niespodzianek.

A Plague Tale: Requiem

Kolejny next-genowy tytuł, który przeznaczony jest na najlepsze komputery i najnowsze konsole. Tytuł skupia się na unikaniu zarazy, kontaktu ze szczurami i rycerzami. Całość wygląda rewelacyjnie i zapowiada się, że będzie to wyjątkowo klimatyczna produkcja.

Starfield (11 listopada 2022 roku)

Bethesda ma na swoim koncie wyjątkowe gry RPG, które zrzeszają miliony fanów na całym świecie. Mowa tu oczywiście tytułach takich jak Fallout czy The Elder Scrolls. Produkcja science fiction zachwyca widokami, grafiką oraz klimatem łączącym w sobie postapokaliptyczny klimat z kosmicznymi podbojami.

Sons of the Forest

Budzący grozę survival w niezrównanej oprawie graficznej. Pierwszoosobowy horror rozpoczyna się łagodnie od znalezienia schronienia i przygotowania się do zimnej nocy w obcym lesie. Szybko wychodzi na jaw mroczna natura tego miejsca. Główny bohater będzie musiał stawić czoła różnym monstrom i odkryć tajemnice lasu. Gra jest wyjątkowo brutalna i z pewnością wymaga od gracza stalowych nerwów.