Majorka, czyli hiszpańska wyspa nie bez powodu przyciąga w każdym sezonie tak licznych turystów. To wyspa o wyjątkowych walorach naturalnych, która oferuje wiele atrakcji. Piaszczyste plaże z lazurowym wybrzeżem Morza Śródziemnego to nie wszystko! Uroku dodają jej również pasma górskie i bujna przyroda. Co, warto zwiedzić na Majorce? Jakie atrakcje w sobie kryje i co sprawia, że tak wielu turystów wprost zakochuje się w tym miejscu?

Najpiękniejsze zakątki rajskiej wyspy Majorki!

Na tej hiszpańskiej wyspie nie brakuje małych, uroczych, górskich miasteczek, jak i większych, pełnych atrakcji metropolii. Jednak pierwsze skrzypce gra tu natura, która maluje wspaniale krajobrazy z każdej strony wyspy. Do tego Majorka szczyci się klimatem doskonale sprzyjającym wypoczynkowi. Charakteryzuje się łagodnymi zimami i upalnymi, słonecznymi latami. Dość wysokie temperatury utrzymują się przez dłuższy czas, bo nierzadko, aż do listopada. O to jej najpiękniejsze zakątki:

Palma de Mallorca, czyli stolica Majorki! Charakteryzuje się nietuzinkową architekturą. Jest pełna zabytków, a jednocześnie nowoczesna. Jej znakiem rozpoznawczym jest gotycka Katedra La Seu.

Smocze Jaskinie – tworzą je cztery naturalne jaskinie otwarte dla turystów. Podziwiać w nich można zwisające stalaktyty i stalagmity, które tworzą fantazyjne kompozycje skąpane w klimatycznym świetle.

Serra de Tramuntana – pasmo górskie rozciągające się wzdłuż zachodniego wybrzeża wyspy. Jest pełne pieszych szlaków, z których można podziwiać piękne widoki.

Deia – górska, bardzo klimatyczna wioska. Jest pełna kamiennych domów i kwitnących kwiatów. Jej wizytówką są sady oliwne.

Przylądek Formentor – tu punkt widokowy wyspy. Na jego szczycie znajdują się zabytkowe obiekty w tym XIX-wieczna latarnia morska.

Port de Soller – jest uznane za jedno z najpiękniejszych miast na wyspie. Słynie przede wszystkim z pięknych gajów pomarańczowych.

Park Krajobrazowy Mondrago – to miejsce, w którym można podziwiać jeziora, skały wulkaniczne, egzotyczną roślinność oraz nadmorskie wydmy. Ponadto występują tam rozmaite gatunki zwierząt.