Planszówki to idealny sposób na spędzenie czasu ze znajomymi! Ostatnimi czasy wyraźnie wracają do mody, pozostaje jedynie pytanie: w co grać?

Oto zestawienie naszych pomysłów.

„Ticket to Ride” – dla miłośników rywalizacji i podróży!

„Ticket to Ride” – „Wsiąść do Pociągu” to zróżnicowana seria gier, która zabiera nas w podróż… właściwie to gdziekolwiek chcemy, bowiem autorzy zaprojektowali wiele wersji tej samej gry! Nasze pociągi mogą poruszać się po Włoszech, Japonii, Holandii… a nawet dookoła świata!

Gra wymaga zaplanowania najbardziej optymalnych połączeń tras, które losujemy na początku. Niestety, istnieje spore prawdopodobieństwo na to, że nasze drogi pokryją się z drogami innych graczy… a wtedy atmosfera przy stole może stać się napięta! Gra wywołuje niemałe emocje, a wygrana stanowi nie lada satysfakcję.

„Azul” – gdy strategia przeplata się ze sztuką

Ta pięknie wydana planszówka to połączenie rozrywki i artyzmu. Gracze otrzymują zapas płytek, mających imitować ceramikę azulejo. Następnie układają je na planszy celem zebrania jak największej liczby punktów. Nie jest to jednak takie proste, zważywszy na ścisłe określone zasady układania klocków. Jako efekt końcowy otrzymujemy nie tylko ranking graczy, ale także pięknie przyozdobioną plansze cieszącą oko!

„Catan” – wciel się w rolę osadnika

„Catan” to planszówka pozwalająca nam zagospodarować pierwotne tereny i walczyć o nie ze współgraczami. Gwarantuje nam spore emocje, zarówno w trakcie gry jak i pod koniec. Gracze wchodzą ze sobą w liczne interakcje, dlatego świetnie sprawi się granie w minimum 3 osoby.

Brak optymalnej strategii do wygrania gry sprawia, że każda potyczka jest inna, dlatego swoje poczynania warto dostosowywać do aktualnej sytuacji na planszy. „Catan” to laureat prestiżowej nagrody Spiel des Jahres przyznawanej w dziedzinie gier planszowych.

Więcej interesujących przykładów gier planszowych i sposób na spędzanie wolnego czasu znajdziesz w serwisie: https://www.anty.pl/.

Podsumowanie wpisu o grach planszowych

Jak widać, gry planszowe to coś, co nadal budzi wiele emocji i jest powodem do spotkań bliskich! Jednorazowy wydatek poczyniony za grę przynosi nam wiele bezcennych chwil spędzonych z przyjaciółmi i z rodziną. Przypominamy również o możliwości wypożyczania gier oraz możliwości udania się do miejsc, które je udostępniają! Koniecznie sprawdźcie, czy takie miejsca są w waszej okolicy. Miłego grania!